„A katasztrófakezelés a segítségről és a barátságról szól” – mondják a Scientology önkéntesek
Az Ida hurrikán sújtotta területeken két héten át dolgozó Scientology önkéntes lelkészek katasztrófakezelő csapatának tagjai hazafelé tartanak Louisianából, hogy viszontlássák a családjukat és visszatérjenek a munkájukhoz, és amire biztosan sokáig emlékezni fognak az a louisianai emberek szívélyessége, barátságossága és bátorsága.
Közel egy hónappal azután, hogy az Ida hurrikán lecsapott Louisianára, a St. Charles Plébánia kezd visszazökkenni a “normális” kerékvágásba. Az iskolák hamarosan újra megnyitnak, és az áramellátást már az otthonok több mint 90%-ában sikerült helyreállítani. Mivel tudják, hogy elhozták a változást, a régióba 2 hete érkező Scientology önkéntes lelkészek most hazafelé tartanak.
A hosszú órák, a kemény munka és a nehéz körülmények ellenére a Scientology önkéntes lelkészek szép emlékekkel gondolnak vissza azokra a régióban megismert szívélyes emberekre, akiknek segítettek.
Hogy megelőzzék a további károkat, és lehetővé tegyék az újjáépítés és felújítás megkezdését, az elmúlt két hét során az önkéntesek csapata eltakarította a romokat az árvíz által megrongált házakban. Feldarabolták és eltávolították a kidőlt fákat, és lehúzták a fák törött ágait, hogy azok ne essenek a gyanútlan járókelőkre.
És amikor csak szükség volt rá, az önkéntes lelkészek Scientology asszisztokat szolgáltattak – ezek olyan technikák, amelyeket a Scientology alapítója, L. Ron Hubbard fejlesztett ki, és amelyek „szellemi elsősegély” néven ismertek. Az asszisztok segítenek az embereknek felülkerekedni a katasztrófák idején megtapasztalt veszteség és zűrzavar érzésén.
A Scientology önkéntes lelkészek megérkezvén Louisianába a crisiscleanup.org weboldalon tájékozódtak arról, hogy melyik területen volt leginkább szükség a segítségükre. Felvették a kapcsolatot a Mount Zion Baptista Egyházzal, ahol megtudták, hogy mely egyháztagok szorultak segítségre. Gyakran megesett, hogy amikor befejeztek egy projektet, valakinek a szomszédban, vagy az utca másik felén is szüksége volt segítségre, ők pedig boldogan álltak az emberek rendelkezésére.
Volt egy férfi, aki a nagymamája miatt aggódott, azonban képtelen volt eljutni a régióba, ezért arra kérte az önkénteseket, hogy menjenek el a nagymamája házához, és tegyenek egy ponyvát a tetőnek egy kidőlt fa által megrongált, lyukas részére, így akadályozva meg, hogy a ház további károkat szenvedjen.
Azáltal, hogy az önkéntes lelkészek magukra vállalták a helyi iskolaigazgatók árvíz sújtotta házainak kitakarítását, hozzájárultak ahhoz, hogy azok az iskoláik újramegnyitására tudjanak koncentrálni. „Igazán nagyra értékelem az önök nagylelkűségét, amiért segítenek nekem és a családomnak ezekben a nehéz időkben” – mondta az egyik igazgató.
„Az egyik nő, akinek segítettünk, felhívott minket, és egyre csak hálálkodott – mondta a projektvezető Scientologist. – Azt mondta, hogy hiába kérte, korábban senki nem segített neki. Azonban a mi segítségünkkel képes volt meglátogatni az unokáit. És mi nagyon örültünk, hogy segíthettünk.”
„Attól a naptól kezdve, hogy találkoztunk a Mount Zion Baptista Egyháznál álló nagy fánál, mindennap imába foglalom a nevüket és sokat gondolok önökre – mondta egy hívő. – Nagy áldás számunkra, hogy önök elhozzák a változást.”
A Scientology Egyház önkéntes lelkész programja egy vallásos társadalmi szolgálat, amelyet az 1970-es évek közepén hozott létre a Scientology alapítója, L. Ron Hubbard. Ez a világ egyik legnagyobb független katasztrófaelhárító csoportja.
Az önkéntes lelkész „egy olyan ember, aki önkéntes alapon segít embertársain azáltal, hogy segít helyreállítani a célt, az igazságot és a szellemi értékeket mások életében.” Hitvallása: „Az önkéntes lelkész nem takarja el a szemét a lét fájdalma, gonoszsága és igazságtalansága láttán, hanem képzett arra, hogy kezelje ezeket a dolgokat, és segítsen másoknak abban, hogy ezek kevésbé hassanak rájuk, valamint hogy új személyes erőt érjenek el.”
Mottója: nem számítanak a körülmények, „mindig lehet valamit tenni”.